Świeży MIÓD WIELOKWIATOWY 2024 jest już dostępny🌺🐝🍯
Miodobranie z wielokwiatu trwa.
To z pewnością smak i zapach aromatycznej łąki🌺 zamknięty w słoiku sprawia, że wielokwiat jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym miodem. Jest delikatny i łagodny w smaku i zapachu. Jego finalny aromat i kolor  jest zależny od tego, jakie 🌺🌸🌼wybiorą pszczoły. Barwa miodu może oscylować między kolorem jasnożółtym a brunatnym.
Nasze miody można zakupić:
🔸w sklepie na naszej stronie internetowej korzystając z darmowej dostawy,
🔸bezpośrednio w naszej Pasiece.
Kto ciekawy smaku tegorocznego wielokwiatu?

MIÓD nektarowo-spadziowy ze spadzi liściastej jest już dostępny🌲🐝

To prawdziwy unikat wśród miodów. Bujność i rozmaitość lasów liściastych oraz przyleśnych łąk zamknięta w słoiku🍯. Każda partia tego miodu to odrębna historia, pełna lata i zieleni🌿🌳🌱

❗️CIEKAWOSTKA
Do powstania miodu spadziowego ze spadzi liściastej potrzebna jest praca nie tylko pszczół, lecz także innych owadów, głównie mszyc. Bytując na drzewach liściastych, czerpią z nich soki i pozostawiają po sobie słodkie krople (spadź), które następnie zbieranie są przez pszczoły jako prawdziwy rarytas. Spadź liściasta pojawia się głównie latem, występuje w najczystszych lasach, w które Warmia i Mazury na szczęście obfitują.

Miód nektarowo-spadziowy jest lepki, gęsty, o barwie przywodzącej na myśl bursztyny i leśny gąszcz. Zawiera bogactwo witamin i minerałów, tak więc pozytywnie wpływa na zdrowie. Polecany jest jako naturalne remedium na problemy z sercem i drogami pokarmowymi, wspomaga walkę z chorobami układu moczowego i koi nerwy. Świetnie działa też na jesienną chandrę, lecz to już w dużej mierze zasługa jego smaku 😉

❗MIÓD RZEPAKOWY 2023 jest już dostępny🌼🐝🍯
Zapraszamy Was do smakowania😋
❗️CIEKAWOSTKA
Świeży miód rzepakowy, wlany prosto z miodarki, jest płynny i złoty. Krystalizuje się ekspresowo, bo w ciągu 3-7 dni zmienia kolor na kremowo-biały, a konsystencję z patoki na maziastą-kremową. Szybka krystalizacja wynika z małej zawartości wody w miodzie rzepakowym i dużej zawartości glukozy.
Miód rzepakowy otworzył tegoroczny sezon pszczelarski🏆
Można zamawiać w naszym sklepie .

W Nowym Roku pogoda spłatała nam figla pszczoły wyleciały  1-2 stycznia 2023. Zamiast siarczystych mrozów, mazurskie termometry wskazywały 14 stopni Celsjusza w cieniu. Trudno sobie przypomnieć tak ciepły początek Nowego Roku. Wskutek tych rekordowo wysokich temperatur pszczoły „poczuły wiosnę” i wyruszyły na swoje pierwsze wyloty. Nie jest to pożądana sytuacja, bo większość roślin nie jest na to gotowa, a powrotu mroźnej pogody, pszczoły mogą po prostu nie przetrwać. Według normalnego cyklu pierwsze obloty mają miejsce na początku marca, a nie w styczniu. Na szczęście na Warmii i Mazurach było pochmurnie i wiał silny wiatr, więc te obloty nie były duże. Jak pokazała wizyta w Pasiekach, w części uli było oczyszczanie z osypu i pszczoły znosiły wodę. Nasze pszczoły nie nosiły pyłku, bo na Mazurach jeszcze nic nie kwitnie. Natomiast pszczelarze na południu Polski zamieszczają fotki z pszczołami noszącymi pyłek w Nowy Rok.

Pasieka w sieci:

Zapisz się na nasz newsletter

i otrzymuj informacje o nowościach oraz promocjach

* Warunki świadczenia usługi Newsletter, która dotyczy Pasieki Tkaczuk znajdują się w Regulaminie Usługi Newsletter. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do rezygnacji z tej usługi, oraz usunięcie Twojego adresu e-mail z naszych baz danych.

© 2024 Pasieka Tkaczuk
Projekt i wykonanie: 
DRAST Company
menumenu-circlecross-circle