FAQ

Gdzie stacjonarnie można kupić nasz miód ?

Nasze miody można kupić bezpośrednio w naszej pasiece pod adresem Grzegórzki 24; 13-100 Nidzica od poniedziałku od 7 do piątku 15.

Czy dzieci mogą jeść miód ?

Nie zaleca się spożywania miodu przez dzieci do pierwszego roku życia. Miód wprowadzać stopniowo do diety dziecka. Miód jest całkowicie bezpieczny  dla dzieci starszych (powyżej 1 roku życia) i dorosłych.

Czy kobiety w ciąży i matki karmiące piersią mogą jeść miód ?

Tak. Kobiety w ciąży mogą jeść miód, o ile nie chorują na cukrzycę ciążową. Kobiety karmiące piersią mogą bezpiecznie spożywać miód.
Miody z uwagi na swoje bogate właściwości mogą pozytywnie wpływać na zdrowie i odporność. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jak przechowywać miód?

Miód należy  przechowywać w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu ok 18 stopni, ze szczelnie zakręconą zakrętka. Można przechowywać w szafce lub piwnicy. Zbyt wysokie temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza szkodzą właściwością miodu

Jaki termin do spożycia mają miody tradycyjne ?

Miody tradycyjnie mają termin do spożycia ustawowy 3 lata  od daty rozlewu do słoika. Informacja o terminie przydatności znajduje się na etykiecie każdego naszego słoika.

Prawidłowo przechowywany miód jest dobry i zachowuje swoje właściwości przez długi czas i  może być spożywany po terminie ustawowym.

czym jest miód kremowy ?

Miodem kremowanym  można nazwać miód który ma postać pośrednią pomiędzy miodem płynnym -patoką, a skrystalizowanym czyli krupcem. Uzyskujemy go ponieważ zachowuje on swój naturalny kolor, smak i oczywiście swoje właściwości, a poza tym wymaga mniej obróbki termicznej ( tylko bardzo lekkie, krótkotrwałe podgrzanie) i jest wygodniejszy w użyciu. Zachowuje również swoją pierwotną  strukturę czyli taką, jaką uzyskał podczas naturalnej krystalizacji. Miody krystalizujące drobno, zazwyczaj rzepakowe, wczesne wielokwiatowe będą rzeczywiście miały strukturę aksamitną z praktycznie niewyczuwalnymi kryształkami glukozy, natomiast w miodach późno-letnich,: lipowych, chabrowych czy gryczanych które krystalizując wytwarzają większe i grubsze kryształki glukozy, również po skremowaniu te kryształki mogą być wyczuwalne.

Jaki jest czas wysyłki miodów ?

Nasze miody wysyłamy zazwyczaj w ciągu 24h. Czas przewozu paczki to 1 - 2 dni robocze,

Dlaczego miód akacjowy jest płynny ?

Miód akacjowy jest płynny dlatego, że w swoim składzie ma bardzo dużo fruktozy. Może pozostać płynny do roku

Pasieka w sieci:

Zapisz się na nasz newsletter

i otrzymuj informacje o nowościach oraz promocjach

* Warunki świadczenia usługi Newsletter, która dotyczy Pasieki Tkaczuk znajdują się w Regulaminie Usługi Newsletter. W każdej chwili przysługuje Ci prawo do rezygnacji z tej usługi, oraz usunięcie Twojego adresu e-mail z naszych baz danych.

© 2024 Pasieka Tkaczuk
Projekt i wykonanie: 
DRAST Company
menumenu-circlecross-circle